אודם אדריכלות ועיצוב

עיצוב פניםעיצוב פנים הוא שילוב של אסטטיקה ויצירתיות לצד תכנון הבא לענות על צרכים פונקציונלים בסביבת המגורים/עבודה. לאחר התגבשות הפרופורציות הנכונות, גודל החללים, הגדרת השימוש בהם וכד', יש להלביש את התוצאה ולאבזר אותה בהתאם לאוירה אותה אנו רוצים לייצר. נכון הוא לחשוב על עיצוב הפנים כבר בשלב מוקדם של התכנון האדריכלי, במקרים בהם מדובר בבניה חדשה. חשוב לזכור כי כל תכנון יכול לקבל אופי אחר בהתאם למאפייני העיצוב בהם נבחר. סוג השימוש, אופי הלקוח, הסביבה, והתקציב יכתיבו לנו את סוג הפתרון העיצובי שנבחר לממש.

אז מה בעצם כולל בתוכו עיצוב הפנים?

סוגי ריצוף לפנים וחוץ - אבן טבעית, אבן מתועשת, טרצו, גרניט פורצלן, בטון אדריכלי בצורות גימור שונות, פרקט על סוגיו, דק עץ טבעי, דק עץ מתועש, מוזאיקה, גרנוליט, אבן משתלבת, ועוד. בנוסף לבחירת סוג הריצוף יש לבחון את גודלו כולל שילוב גדלים משתנים בפריסות שונות. יש להקפיד בבחירת סוגי הריצוף לדיאלוג הרמוני בין הפונציות השונות בתוך הבית ובין ריצופי הפנים והחוץ. בחירת הריצוף תעשה כמובן, כמו כל שאר חומרי הגמר, בתאום עם שאר הגוונים והטקסטורות, ליצירת שלמות ויזואלית.

סוגי חיפויי קירות - טיח גמר צבע, שליכט מינרלי/אקרילי, בטון חשוף, אבן טבעית, אבן מתועשת, אריחי גרניט פורצלן, עץ טבעי, עץ מתועש, אריחי עץ, זכוכית, נחושת ועוד.

גופי תאורה - כבר בשלב התכנון יש לקחת בחשבון את סוגי הגופים השונים שיופיעו בחלל. בחירת הגוף מתייחסת גם למראהו של הגוף, לכמות האור שיפיץ ולצורת פיזורו. גם כאן ישנן מגוון אפשרויות, החל מתאורה שוטפת שתפקידה להאיר שטח גדול בעוצמה ראויה ועד תאורת אוירה המתמקדת בשטח קטן בעוצמה נמוכה. הסוד גם פה הוא השילוב בין סוגי התאורה השונים.

גוונים - שילוב של גווני חמרי הבניה והגמר, עם גוון הקירות ואביזרי הריהוט שישולבו בחלל. 

ריהוט ואביזרים - בחירת סוגי הרהיטים/אביזרים, גודלם, סגנונם וכד'. החל מפריטים חדשים, בחירת בדי ריפוד, סוגי צביעה וכד' ועד שילוב אביזרים מאוסף פרטי או ערך נוסטלגי היוצרים את הערך המוסף האישי שלכם. כל זאת לצד השימוש הפרקטי הנח המנחה אותנו לאורך כל הדרך.